kadınların içgüdüsel yetenekleri

insanlarda dişi eşey özelliklerine sahip bireylerin doğuştan sahip oldukları içgüdüsel yetiler ve davranışlar bütünü. evrimsel yol üzerinde insanların oluşmasından itibaren populasyon içersindeki kadınlara yuklenen roller bu yeteneklerin oluşmasını sağlamıştır. yine de bunların çoğunun genelleme olduğunu belirtmek gerekir
örnekle: hemen hemen tüm kadınlar o an birisinin kendisine baktığını hissedebilirler. ortama rakip olma potansiyeline sahip bir dişinin girmesiyleçoğu kadının davranış şekli değişir vb.

1.başka bir kadından etkilendiğinizi anlayabilmeleri bütün içgüdüsel yeteneklerinden sadece bir tanesidir.

2.annelerin çocuklarıyla olan tuhaf adledilebilecek bağları da buna örnektir. anneler bir şekilde çocuklarının başının dertte olduğunu ya da canlarının yandığını…vs. hissederler. her ne kadar bu olay doğuma bağlanabilecekse de, hala mantıklı bir şekilde açıklanamadığını ve ancak*yaşanırsa anlaşılabileceğini düşünüyorum.

3.aldatan erkegi farketme gibi korkunc bir guduye sahiptir.

4.iyi koku alma, karşıdakinin nerde gezdiğini, ne yiyip içtiğini anlama.

5.çaktırmadan istediğini yaptırma

6.başka kadınların içgüdüsel yeteneklerini farketme

7.yeni girdiği kalabalık bir topluluk içindeki güzel kadınları* tek tek belirlemek, giysilerini, takılarını, saç ve makyajlarını saniyeler içinde taramak, vücutlarını yine çok kısa bir süre içinde değerlendirmek, gogüsünü, bacağını, kalçasını, ellerini vs. puanlandırmak – ve – kendisiyle karşılaştırmak, aynı zamanda* içinden eğer o kadınlar hakkında konuşması gerekirse neler diyebileceğini ve hangi özelliklerinin üzerine gidebileceğini planlamak. ortalama erkek aynı süre içinde ancak en basit şekilde dikkat çeken kadına (sarı saçlar, dekolte giyim vs) kilitlenir, ve muhtemelen kilitlendiği de oradaki en güzel kadın filan değildir.

8.Kadınca hisler diye bir tabir var. Gerçekten kadınların altıncı hisleri güçlü. Söylenmeden birçok şeyi anlayabilirler.

9.kadınlarda da erkekler de de bu içgüdü vardır erkekler yaş ilerledikçe hayata mantıkla bakmaya başladıkları için bu yetenekleri kaybolur kadınlar annelik yeti leri olduğu için hislerini her zaman kullanırlar köreltmezler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*