Diyanet işleri başkanlığı En Az Lise Mezunu 12 Bin Kamu Personeli almayı planlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığına kamu personeli alımı için geri sayım sona eriyor. Kpsscafe olarak edindiğimiz bilgilere göre DİB’in 12 bin personel alımı için kısa sürede ilana çıkması bekleniyor. İşte detaylar.

Geçtiğimiz gün Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine en az lise mezunu personel alımı yapılacağı müjdesini vermişti. Bekir Bozdağ açıklamasında şu ifadelere yer vermişti: “Önümüzdeki günlerde imam hatip, Kur’an kursu öğreticisi ve müezzin-kayyım alım sınavı ilanına çıkıyoruz. Rakamları şimdilik açıklamıyorum, inşallah bu ayın sonuna doğru açıklayacağız ve boş olan kadroları dolduracak önemli bir adımı atacağımızı buradan bütün Türkiye kamuoyuna duyurmak istiyorum.. Bütün illerde il müftü yardımcılarından en az bir tanesi bundan sonra kadın olacaktır. Büyükşehirlerde belki daha fazla ama bütün illerde bir tane de kadın müftü yardımcısı atamasını gerçekleştireceğiz. Kadın vaizlerin sayısını da atıracağız, Kur’an kursu öğreticilerinin sayısını da artıracağız”

12 Bin Alım Olacak

Başbakanlık kaynaklarından edindiğimiz son bilgilere göre diyanetin 12 bin personel alımı için ilana çıkacağı öğrenildi. Edindiğimiz bilgilere göre Diyanetin ilk seferde 6 bin personel alımı yapacağı öğrenildi. 6 bin personel alımı için Diyanetin 1 ay içinde ilana çıkması bekleniyor.

Hangi Bölüm Mezunlarından Alım Yapılacak?

Daha önce yayımlanan ilanlarda diyanet aşağıdaki pozisyonlar alım yapmıştı. Yeni alımda alımlar şu şekilde;

İlahiyat Fakültesi+Hafız
İlahiyat Fakültesi
İlahiyat Önlisans+Diğer Lisans+Hafız
İlahiyat Önlisans+Diğer Lisans
İlahiyat Önlisans+Hafız
İlahiyat Önlisans
İ.H.L+Diğer Lisans+Hafız
İ.H.L+Diğer Önlisans
​İ.H.L+Hafız
İ.H.L

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*